Prvý žilinský petangový klubPrvý žilinský petangový klub

História

Naša história sa oficiálne začala písať 1. apríla 2009, kedy bol ŽILPEK zaregistrovaný na MV SR. Veríme, že nám tento dátum prinesie nielen šťastie v hre, ale i stále dobrú náladu a mnoho veselých zážitkov pri stretnutiach so spriatelenými klubmi a našimi sponzormi.

Čo nás viedlo k založeniu klubu? Obmedzené možnosti športového vyžitia s ohľadom na zdravotné problémy adekvátne pribúdajúcim rokom a snaha o príjemné trávenie voľného času na čerstvom vzduchu, v príjemnom prostredí, bez nadmernej fyzickej námahy, so stále dobre naladenými ľuďmi. Petang je totiž z nášho pohľadu viac hra ako šport a možno ju hrať takmer všade a s kýmkoľvek, kto má chuť hodiť si a tešiť sa, ak hodil dobre, ale s nadhľadom brať, ak spoluhráč hodil lepšie.

Pri zrode ŽILPEKu stáli 4 ľudia. Postupne sa pridávajú priatelia, známi, neznámi, ktorých táto hra už niekedy niekde oslovila (najmä na dovolenkách v krajinách, kde je táto hra populárna a známejšia ako u nás). Pokiaľ nám to okolnosti dovoľujú zúčastňujeme sa na turnajoch doma i v zahraničí poriadaných spriatelenými klubmi a podarilo sa nám "vytiahnuť" na jeden z turnajov už aj nášho začínajúceho nováčika.

Našim najväčším úspechom bolo zatiaľ 3. miesto v hre dvojíc na turnaji Višegradskej 4 minulý rok.

Veríme, že sa nám podarí s pomocou ochotných sponzorov získať pre túto hru čo najviac jej priaznivcov a spoločne vybudovať úspešnú budúcnosť.

záložka